Nasze miody

Wielokwiatowy wiosenny
(z mniszka i drzew owocowych)

kolor kremowy do żółtego. Sprzedawany w postaci skrystalizowanej i płynnej. Polecany w chorobach wątroby, chorobach serca i ogólnym osłabieniu.

Rzepakowy kremowany

kolor biały do kremowego, sprzedawany w postaci skrystalizowanej. Polecany przy chorobach wieńcowych (niewydolność mięśnia sercowego).

Wielokwiatowy

kolor złocisty do ciemno-herbacianego. Sprzedawany w postaci płynnej. Skuteczny przy alergiach, grypie i chorobach z przeziębienia.

Akacjowy

kolor jasno-słomkowy do żółtego. Sprzedawany w postaci płynnej. Smak delikatny. W małych ilościach mogą spożywać diabetycy (po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem). Stosowany jest w leczeniu nadkwasoty żołądka, przy schorzeniach przewodu pokarmowego oraz nerek i przewodu moczowego. Zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych.

Lipowy

kolor od jasno-żółtego do ciemno herbacianego (zależnie od domieszki spadzi). Charakteryzuje się wysoką aktywnością antybiotyczną. Stosowany w ostrych i przewlekłych chorobach przeziębieniowych, anginach, zapaleniach oskrzeli, schorzeniach reumatycznych oraz nerwicach.

Gryczany

barwa ciemna do brunatnej, po skrystalizowaniu brązowy o smaku kontrowersyjnym. Charakteryzuje się wysoką aktywnością antybiotyczną. Stosowany jest w prewencji i leczeniu schorzeń układu krążenia, szczególnie na tle miażdżycowym, sprzyja zrastaniu się kości. Ze względu na dużą zawartość magnezu zalecany w diecie anty-nowotworowej.

Spadziowy (spadź iglasta)

kolor ciemno-zielony do czarnego, sprzedawany w postaci płynnej. Po krystalizacji popielaty do ciemnozielonego. Uważany za najcenniejszy z miodów. Zawiera dużą liczbę biopierwiastków, leczy górne drogi oddechowe, wspiera leczenie gruźlicy i zapalenia płuc. Poprawia pracę serca. Działa jak antybiotyki. Stosowany w anemii, zaburzeniach przemiany materii, nerwicy serca i schorzeniach układu krwionośnego.

Wrzosowy

barwa bursztynowo-herbaciana, dość silny zapach, konsystencja galaretowata, która znika po krystalizacji. Stosowany jest w zapaleniach dróg moczowych, leczeniu prostaty, kamicy nerkowej, dnie oraz zapaleniach jelit i biegunkach.

Nawłociowy

kolor złocisty, po krystalizacji kremowy. Stosowany w leczeniu układu moczowego, prostacie, dróg zółciowych, ma działanie moczopędne, żółciopędne, przeciwzapalne.